„TIK“ PROJEKTAS

Šiaulių lopšelis-darželis ,,Ąžuoliukas“ yra asocijuotas partneris Erasmus + KA2 projekte Inovacijų kūrimo Strateginių partnerysčių projekte  ,,Tradicijos ir inovacijos ikimokyklinio ugdymo įstaigose”  (angl. “ Tradition and Innovation @Kindergarten ”) (TIK). Šiame projekte dalyvauja dvi    grupės: ,,Naminukai“ su auklėtoja JUSTINA JANKAUSKIENĖ ir ,,Kačiukai“ su auklėtoja metodininke REDA PAPRECKIENE. Šiuo projektu siekiama – paveikti ikimokyklinio amžiaus vaikų pagrindinius ir universaliuosius gebėjimus lyginant tradicines pasakas tarptautiniu aspektu ir taikant inovatyvius audiovizualinius metodus ir įrankius. ,,Kačiukų“ grupėje lankėsi ugdytinės močiutė ir sekė pasaką vaikams apie ,,Salduvę“, kurią vėliau vaikai inscenizavo visai darželio bendruomenei. ,,Naminukų“ grupėje lankėsi ugdytinės mama, kuri sekė pasaką apie draugišką raganą ir jos spalvotą katiną. Vaikai pasigaminę daug spalvotų katinėlių bei raganėlių su jais inscenizavo šią pasaką ant dviejų rūšių šviesos stalų bei žaidė įvairius žaidimus. Taip pat ,,Naminukų“ grupėje svečiavosi ugdytinės Elzės Brolis Jokūbas, kuris vaikams paskaitė pasaką ,,Grybų karas“, po to visi kartu nupiešė, spalvino mišką pilną grybų. Džiugu, kad į projektą aktyviai įsitraukia ugdytinių artimieji.