PREVENCIJOS ĮGYVENDINIMAS

Vadovaujantis  Švietimo ministro 2017 m. kovo 22 d. įsakymu Nr. V-190 ,,Dėl smurto prevencijos įgyvendinimo mokyklose rekomendacijų patvirtinimo“, parengtas Šiaulių lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas“ smurto ir patyčių prevencijos ir intervencijos aprašas.

PATYČIŲ PREVENCIJOS IR INTERVENCIJOS VYKDYMO APRAŠAS  

 

                PROGRAMA ,,ZIPIO DRAUGAI“

  Tarptautinė ankstyvosios prevencijos programą „Zipio draugai“ vykdoma priešmokyklinėje grupėje.  Ši programa skirta 5-7 metų vaikams ugdyti socialinius ir emocinių sunkumų įveikimo gebėjimus: ji moko vaikus suvokti ir kalbėti apie jausmus, įdėmiai išklausyti, susidraugauti ir išsaugoti draugystę, kreiptis pagalbos ir padėti aplinkiniams, įveikti vienišumą, atstūmimą, patyčias ar priekabiavimą, spręsti konfliktus, lengviau išgyventi pasikeitimus ir netektis. Programa „Zipio draugai“ Lietuvoje įgyvendinama nuo 2000 metų, pritarus Švietimo ir mokslo ministerijai ir pasirašius bendradarbiavimo sutartį. Daugiau apie programą:http://www.vaikolabui.lt/ 

SOCIALINIO-EMOCINIO UGDYMO PROGRAMA „KIMOCHIS“

,,Kimochis“ (japonų k. kimochi reiškia „jausmas“). Tai paprasta ir efektyvi ugdymo programa, kur smagios, įtraukiančios ir inovatyvios veiklos, padeda vaikams įgyti pasitikėjimo savimi ir  išmokti spręsti sudėtingas socialines-emocines situacijas. Kimochiai – skirtingus charakterius turičios lėlytės. Spalvingi Kimočių  charakteriai – tai nuolat besimainančios nuotaikos Debesėlis, nedrąsus Vikšrelis, valdinga Katė, nuolat nerimaujanti Balandė Meilė ir išdykusi Lipšniakojė. 

Kimochis programa skirta:

    • ugdyti Emocinį intelektą;
    • skatinti pozityvų elgesį;
    • lavinti bendradarbiavimo įgūdžius;
    • lavinti vaiko charakterį.
Informacija atnaujinta — 2020/02/20 | << ATGAL

2023 © Šiaulių l-d „Ąžuoliukas“