APIE MUS

ISTORIJA

Lopšelis-darželis „Ąžuoliukas“ įsteigtas 1962 m. vasario 23 d., įsikūręs miesto centre, atokioje Rūdės gatvelėje. Tai vienas seniausių Šiaulių miesto lopšelių-darželių (buvęs Nr.2), kuriame veikė 4 darželio ir 2 lopšelio grupės. Pirmus metus lopšelį-darželį lankė 118 vaikų. Įstaigos bendruomenė 1987–1988 m. m. išrinko lopšeliui-darželiui pavadinimą – „Ąžuoliukas“. Patogi geografinė padėtis paskatino glaudų bendradarbiavimą su Šiaulių „Juventos“ progimnazijos pradinukais ir jų mokytojomis, Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazija,  Šiaulių universitetu, Šiaulių miesto savivaldybės bibliotekos „Šaltinėlis“ filialu. „Šaltinėlio“ bibliotekoje organizuojamos parodos ir kitos veiklos. Netoliese yra Šv. Jurgio bažnyčia, geležinkelio ir autobusų stotys, prekybos ir pramogų centras „Saulės miestas“, parduotuvė „Maxima“. Organizuojant ugdomąsias veiklas netradicinėse aplinkose, sudaromos palankios sąlygos ugdytinių pažintinei veiklai, vaikai žinių įgyja aktyviai ir kūrybiškai veikdami, ieškodami ir atrasdami.

Lopšelyje-darželyje 2021 metais pasiekti reikšmingi švietimo paslaugų kiekybiniai ir kokybiniai pokyčiai. Šiaulių miesto savivaldybės tarybos 2021 m. gegužės 6 d. sprendimu Nr. T-154 „Dėl Šiaulių lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ ir Šiaulių lopšelio-darželio „Žibutė“ reorganizavimo patvirtinimo“, Šiaulių lopšelis-darželis „Ąžuoliukas“ ir Šiaulių lopšelis-darželis „Žibutė“ buvo reorganizuoti jungimo būdu, kai Šiaulių lopšelis-darželis „Žibutė“ prijungiamas prie Šiaulių lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“. Sėkmingai įgyvendinus Šiaulių lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ ir Šiaulių lopšelis-darželis „Žibutė“ reorganizavimo įgyvendinimo priemonių planą, nuo 2021 m. rugsėjo 1 d. Šiaulių lopšeliui-darželiui „Ąžuoliukas“ perėjo visos Šiaulių lopšelio-darželio „Žibutė“ pareigos ir teisės, ugdymo procesas organizuojamas dviejuose pastatuose. Nuo 2021 m. rugsėjo 1 d. lopšelyje-darželyje veikia 12 grupių: 10 ikimokyklinio ir 2 – priešmokyklinio ugdymo grupės. Pagal ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas ugdomi 225 ugdytiniai. Lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ bendruomenė 2022 m. vasario 23 d. minėjo įstaigos veiklos 60-metį. Įstaigos tradicijos, vertybės kuriamos ir puoselėjamos įtraukiant lopšelio-darželio bendruomenę ir socialinius partnerius.DARŽELIO DAINA

Muzika: I. Šeduikienės, žodžiai: R. Glemžienės

  1. Mus lydi tėtis ir mama,

          Su nuotaika į linksmąjį darželį.

           Mus lydi auklėtojų šypsena,

           Nes vien tik jos suprast mus gali.

Priedainis:

Darželis, darželis,

Ąžuoliuko darželis,

Dainuoja vaikučiai

Ir sukas ratelis.

  1. Išmoksim piešti ir rašyti,

         Mylėt gimtinę, sesę, brolį.

        Gražiai lietuviški kalbėti,

        Darželis kaip pilis mums stovi.

Priedainis.

  1. Minėsim Ąžuoliuką mes dažnai,

         Užaugę, nes vaikystės tai darželis.

        Ir psisiminsime ilgai, ilgai,

        Nes čia pramintas mus takelis.

Priedainis.

 

Informacija atnaujinta — 2024/01/25 | << ATGAL

Teisinė forma – biudžetinė įstaiga.
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre.

Žodinė paieška

Loading poll ...

label

label

2024 © Šiaulių l-d „Ąžuoliukas“
Versija neįgaliesiems