TĘSIAMOS PROJEKTO „VAIKO KELIAS Į GRAŽIĄ KALBĄ. LAIMINGAS VAIKAS“ VEIKLOS

2021-02-03 d. saulėtą rytą ,,Kiškučių“ gr. vaikai pradėjo žaismingai su logopede D. Verteliene ir grupės auklėtoja L. Šarpanova. Grupėje vykdomas projektas ,,Vaiko kelias į gražią kalbą. Laimingas vaikas“ nuostabus tuo, kad sudaromos palankios sąlygos vaikų kalbos sutrikimų prevencijai, taikant kūrybiškus, visuminius metodus bei sudarant sąlygas patirti veiklos sėkmę. Šiandienos akcentas: pūtimo pratimai ir smulkiosios motorikos lavinimas.  Veiklą logopedė pradėjo nuo linksmų pūtimo pratimų, skirtų kalbinio kvėpavimo mokymui. ,,Kiškučiai“ pūtimo pratimams naudojo popierines juosteles. Išbandė kalbinio kvėpavimo pratimus: ,,vėliavėlė“ ,,slibinas“, ,,parašiutas“. Vėliau veiklos persikėlė ant darbo staliukų. Viena vaikų grupelė, tikslino smulkiąją motoriką ir akies bei rankos koordinaciją dėliodami popierinius puodelius, segtukų pagalba, tik su dešine ranka, vėliau darbavosi tik su kaire ranka. Žaidė atminties ir dėmesio lavinimo žaidimą, atspėdami po kuriuo puodeliu pasislėpė snaigė. Prie kito stalo ugdytiniai šiaudeliais pūtė ,,sniegelį“, sukurdami senio besmegenio šokį. Prie trečio stalo ,,kiškučiai“ didelėmis žnyplėmis gaudė spalvotus ,,ledo gabalėlius“, rūšiuodami juos pagal spalvas. O didžiausio džiaugsmo ir susižavėjimo sulaukė veikla ant šviesos stalo su kinetiniu smėliu bei piešimas po stalu.

Projektinę veiklą užbaigėme lauke, pučiant muilo burbulus. Vasarą tai būtų įprasta, bet žiemą šis užsiėmimas vaikams sukėlė nuostabą ir dvigubą džiaugsmą.