TARPTAUTINIO PROJEKTO „VAIKO KELIAS Į GRAŽIĄ KALBĄ. LAIMINGAS VAIKAS“ VEIKLOS

Gruodžio 11 d. ,,Kiškučių“ grupės vaikams rytas prasidėjo su logopede D. Vertelienė. Toliau įgyvendinadami prevencinį projektą, skirtą vaikų ankstyvajam kalbos ugdymui bei smulkiosios motorikos lavinimui, organizuojame veiklas. Su vaikučiais atlikome ,,Senio Besmegenio“ liežuvėlio mankštelę. Labai noriai artikuliacinę mankštelę vaikučiams demonstravo ir mokė ,,kiškučiai“, lankantys logopedines pratybas. Vėliau atlikome garsinės analizės ir sintezės užduotėles. O ant stalų laukė paruoštos smulkiosios motorikos lavinimo užduotys, pūtimo pratimų veiklos bei žaidimai ant šviesos stalo. Tradiciškai veiklą užbaigėme su ,,Kiškučių“ gr. auklėtoja L. Šarpanova, eksperimentu ,,Spalvotos putos“. Aptarėme, kokių priemonių reikės šiam bandymui. Vaikai sužinojo naujų žodžių: valgomoji soda, acto rūgštis. Išsiaiškinome, kam naudojamos šios medžiagos. Prisiminėme saugumo taisykles. Kiekvienas vaikas stengėsi atlikti eksperimentą savarankiškai. Į stiklinę įbėrė sodos, įpylė truputį vandens, įlašino spalvotų maistinių dažų. Viską gerai išmaišė. Kitiems veiksmams reikėjo pedagogo pagalbos, įpilti indų ploviklio ir acto rūgšties. Vaikai stebėjo vykstantį procesą, kaip spalvotos putos kyla ir veržiasi per kraštus. Šis procesas sukėlė labai daug teigiamų emocijų ir didžiulę nuostabą. Vaikai pirštais lietė išsiliejusias putas, keverzojo, bandė jas pagauti. Eksperimentai teigiamai veikia ne tik vaikų kalbinius įgūdžius, bet ir  kognityvinius gebėjimus.

 


2021 © Šiaulių l-d „Ąžuoliukas“