STEAM VEIKLA „VĖJO MALŪNĖLIAI“

Ikimokyklinio ugdymo ,,Naminukų“ grupės vaikučiai su auklėtoja K. Verteliene gamino vėjo malūnėlius ir iškėlė šiuos klausimus: kiek vėjo reikia, kad jie suktųsi? kokie malūnėliai langviau lenviau sukasi, pačių gaminti ar pirkti? Apžiūrėję ir išmėginę atsineštus ( pirktinius), bandė pūsti vėją grupėje. Išsiaiškino, kad dar ne visi turi jėgos išpūsti orą iš žandų. Taigi nutarė, kad tegu lauke vėjas pučia ir vėjo malūnėliai lengviau suksis. Išsiaiškinę ko reikia ( pagaliuko, smeigtuko, lėkštės „sparnų“) ir pasidarę savo malūnėlius, juos puošė lipdukais. Lauke išmėgino malūnėlius: ir atsineštus, ir pasidarytus. Išvada vaikų buvo tokia, kad suktųsi vėjo malūnėliai reikia didesnio vėjo ir lengvesni vėjo malūnėlio sparnai sukasi lengviau.


2020 © Šiaulių l-d „Ąžuoliukas“