STEAM VEIKLA ,,VANDENYNAS BUTELYJE“

Nors už lango balta ir šalta  žiema, tačiau ,,Naminukų“ grupės ugdytiniai kartu su auklėtoja Kristina Verteliene prisiminė vasarą. Kalbėdami apie vasarą pirmiausiai su vaikais prisiminė jūrą ir jos paviršiumi besiritančias bangas, o prisiminimuose kilo diskusija:  gal pavyktų pasidaryti vandenyną butelyje? Taip gimė idėja, kurią atliekant reikėjo eksperimentuoti. Eksperimentui atlikti reikėjo: aliejaus, geriamo vandens, žydrų maistinių dažų, smėlio, kriauklyčių, džiovintų samanų ir aišku, plastikinių butelių. Vienas iš vaikų paklausė: Ar mūsų vandenyne žuvys gyvens?  Klausimas iškart gavo atsakymą – netilps. Kadangi vis tiek  norėjosi žuvyčių,  buvo nuspręsta jas pasigaminti iš plastilino, tai maži  kamuoliuku „paleisti“ vandenin. Eksperimento eiga vyko taip: ketvirtadalis butelio buvo užpildytas vandeniu, į jį  įpilta dažų. Likusi butelio dalis – užpildyta aliejumi. Štai ir viskas, gavosi ,,nuosava“ jūra, o vartydami ją rankose vaikai matė gražias bangas. Visiems iškilo klausimas; Kodėl tai vyksta? Auklėtojos paaiškinimas buvo toks: aliejus ir vanduo negali susimaišyti. Nors šios medžiagos ir nesusimaišo, tačiau aliejus stabdo vandens judėjimą ir kartu sukuria nuostabų vaizdą. Vandenynas pavyko! Deja, tik žuvytės gyveno dugne ir nekilo į paviršių. Auklėtoja kartu su vaikais dar kartoti eksperimentą ir ieškoti ,,lengvesnių“ žuvyčių.


2021 © Šiaulių l-d „Ąžuoliukas“