STEAM VEIKLA „SNIEGO BOKŠTAI“

IkimokykLinio ugdymo „Naminukų“ grupės ugdytiniai, vedini auklėtojos K. Vertelienės, toliau keliauja STEM kryptimi. Snieguotą rytą iškilo klausimas: Kas bus, jei į kibirėlį pridėsime puraus sniego, suspausime ir apversime? Vienas iš vaikų pagalvojo ir atsakė: BOKŠTELIS! Keletas vaikų suabejojo, reikia patikrinti! Patikrinimui prireikė : Sniego, plastikinių indų, vandens, guašo.  Grupėje buvo pasiruoštas spalvotas vanduo iš šaukšto tirštų dažų 0,5l vandens, viską gerai išmaišyta. Išėjus į lauką pirmiausia vaikai į išsineštų plastikinių indų dugną pylė spalvoto vandens, į likusią indų dalį pripildė sniego, tvirtai suspaudė, „supresavo“. Toliau indai buvo apversti  ir su ranka padaužius indą iš viršaus ir šonų, išsiėmė pusiau spalvotos ,,sniego plytos“ Viskas – padaryta, belieka dėti “ plytą prie plytos „. Auklėtoja kartu su vaikais apibendrinant išsiaiškino, kaip sekėsi. Pasirodo iš puraus sniego išėjo tvirti bokšteliai. Sniegas iš formelės išsiėmė lengvai, priminė smėlio pilį. Kodėl tai vyksta? Snaigė yra mažas ledo gabaliukas. Stipriau suspaudus, jos sušoka į vieną stipresnį darinį – išeina vientisa ledo sistema. Ir snaigė, ir ledas- vanduo, todėl mūsų spalvotas vanduo susijungė kartu. Vaikams labai įdomu įsitraukti į patyrimines veiklas, kurios duoda atsakymus į iškilusius klausimus.


2021 © Šiaulių l-d „Ąžuoliukas“