STEAM VEIKLA ,,MUZIKOS GARSAI-KSILOFONAS“

Ikimokyklinio ugdymo „Naminukų“ grupės auklėtoja K. Vertelienė vaikams pasiūlė atlikti STEAM bandymą, išgauti muzikos garsus, naudojantis netradicinėmis priemonėmis. Šis bandymas vadinosi „KSILOFONAS“. Prieš atliekant bandymą IT priemonių pagalba vaikai vaizdžiai sužinojo kokių priemonių reikėsu ir kokia bus bandymo atlikimo eiga. Bandymui buvo reikalingos šios priemonės: 6 vienodos stiklinės, 6 spalvų dažų, 1l vandens, metalinio šaukšto, pagaliukų. Po to visi prisiminė eigą: į pirmą stiklinę įpylama truputį vandens ir dažų, į likusias stiklines pylamas vanduo didėjančia tvarka ir nuspalvinama skirtingomis spalvomis. Spalvotoss stiklinės išrikiuojame didėjančia tvarka. Su mediniu pagaliuku arba metaliniu šaukšteliu galima švelniai trinktelti, braukti per kiekvieną, per visas kartu. Auklėtoja vaikų klausė: kokį garsą pavyko išgirsti? Vaikai atsakė: įdomius, įvairius garsus. Auklėtoja padarė išvadą: Stiklinės skamba skirtingu garsu. Mediniu pagaliuku garsai švelnesni negu metaliniu. Vaikų buvo dar klausiama: Kodėl tai vyksta?  Atsakymo vaikai nepateikė. Šį paaiškinimą pateikė auklėtoja: Pagaliukas arba metalas liečia stiklą ir perduoda jam labai silpnus smūgius. Stiklinė pradeda virpėti ir dėl to atsiranda garsas. Garso aukštis priklauso nuo vandens kiekio. Stiklo virpesiai sukelia garso bangas ore, jie taip pat aiškiai girdimi vandens paviršiuje. Vaikai dienos eigoje dar daug kartų grįžo prie šio bandymo ir džiaugėsi išgaunamais įvairiais garsais.


2021 © Šiaulių l-d „Ąžuoliukas“