STEAM SAVAITĖ „ATRADIMŲ IEŠKOTOJAI“

Liepos 18-21 dienomis organizuota STEAM savaitė „Atradimų ieškotojai“. Grupių auklėtojos su vaikučiais stebėjo, tyrinėjo, matavo, eksperimentavo su augalais, vandeniu, šešėliais, spalvomis. Visa tai susiję STEAM veiklomis, kurios vaikus nuteikia labiau domėtis mus supančiu pasauliu, ieškojimu atsakymų į kylančius klausimus. Vaikams buvo labai įdomu tyrinėti augalus, jų spalvas, kvapus, skonius. Visiems susidomėjimą sukėlė šešėlių ieškojimas, štampavimas dažais ir balionais. Auklėtojos pasiūlyta  ,,eco printing“ technika vaikams sukėlė didelę nuostabą, kaip naudojant kietus paviršius, augalai išskiria skystį, kuris atstoja dažus. Taip vaikai sužinojo, kad įvairią medžiagą galima dažyti ne tik cheminiais, bet ir natūraliais gamtiniais dažais. Vaikai pastebėjo, kad daugiausia dažomojo skysčio išskiria rožių žiedlapiai ir jais šiuo skysčiu geriausiai nusidažo medžiaga, o žalios spalvos augalai išskiria skystį, kuris ant medžiagos virsta ruda spalva.


2022 © Šiaulių l-d „Ąžuoliukas“