RENGINYS „MAŽŲJŲ SKAITINIAI IR KNYGELĖS“

Kalėdos viena gražiausių metų šventė. Nuostabus šventės laukimas įkvepia kiekvieną dieną padaryti ką nors gero. Dažniau pagavojame ne vien apie save, bet ir apie kitus. Kalėdų laukimo metas paskatino suorganizuoti renginį „Mažųjų skaitiniai ir knygelės“ . Tad gruodžio 8 ir 11 dienomis vykusiame dviejų dalių renginyje dalyvavo „Juventos“ 2b klasės mokiniai ir l/d „Ąžuoliukas“ priešmokyklinės grupės vaikai. Priešmokyklinės grupės vaikai labai domisi knygelėmis, kai kurie pradeda, kai kurie jau moka skaityti. Vaikai atsakingai ruošėsi renginiui. Antrokai lankėsi bibliotekoje, rinko kuo įdomenes pasakas, kurios sudomintų būsimus pirmokus. Nusprendę, kad Kęstučio Kasparavičiaus parašytos istorijos labai tiks „Mažųjų skaitiniams“, mokėsi raiškiai skaityti. „Ąžuoliuko“ priešmokyklinukai ir jų auklėtoja Reda kūrė eilėraščius apie žiemą. Vienas eilėraštis sugulė į kalėdinę, pačių rankomis padarytą ir iliustruotą knygą. Gruodžio 8 dieną vyko pirmas susitikimas zoom platformoje. Antrokė Kamilė pasveikino visus ir pristatė skaitovus. Vaikai mėgsta pasakas, tad klausėsi susidomėję. Skaitėme apie ledus, pingvinus. Po kiekvienos pasakos mokiniai uždavė klausimus, į kuriuos sėkmingai atsakė jaunieji klausytojai. Renginys visiems atnešė daug gerų emocijų, tad buvo nutarta susitikti dar kartą. Gruodžio 11 dieną vieni kitų jau labai laukėme. Zoom platformoje linksmai pasisveikinę, vėl pradėjom skaitinius. Šį kartą skaitiniai apie kalbantį veidrodį ir balionėlius. Vėl klausimai, pamąstymai. Per šį susitikimą priešmokyklinukai pristatė savo sukurtą eilėraščio knygą, padeklamavo knygoje „apgyvendintą“ eilėraštuką „Snaigių pyragas“. Eilėraščio autorė priešmokyklinio ugdymo pedagogė Reda. Jaunesni draugai papasakojo, nuo ko viskas prasidėjo, kaip kūrė knygelę, pasidalino savo sėkmėmis. Įdomu, smagu ir naudinga. Pagerinti skaitymo, bendravimo, klausymo įgūdžiai, išplėstas žodynas, įvykusi pažintis su rašytojo K.Kasparavičiaus kūryba, lavinta vaizduotė, kūrybiniai gebėjimai. Surasti nauji draugai, kurie galbūt kitais metais peržengs „Juventos“ slenksį.


2021 © Šiaulių l-d „Ąžuoliukas“