Akcija ,,Padėkime paukšteliams žiemą“

Sausio 17 dieną darželyje vyko akcija ,,Padėkime paukšteliams žiemą“. Mokytojos Viga Kankalienė ir Kristina Vertelienė sukvietė  vaikus į kiemo aikštelę, šalia stendo „Plunksnuoti kaimynai“. Vaikus pasveikino dvi šarkos, kurios, trumpam pamiršusios, ko atskrido, ėmė ginčytis vaikams girdint, kurios švarkas- geltonas ar raudonas- gražesnis. Ginčą padėjo išspręsti visų kartu sudainuota linksma  daina „Šarkos švarkas“. Nors šarkos susigėdo ir daugiau nebesivaržė,  joms  vistiek kilo klausimų: ‚Kur žiemą pradingsta kirminukai, vabaliukai ir visokie vabzdžiai?“, „Ką vietoje jų lesioja paukšteliai?“, „ Kaip vadinasi tas namelis, kur jie atskrenda maisto?“, „ Kaip paukšteliai atsidėkos vasarą už žiemos vaišes?“. Išsiaiškinom, kad vietoje vabaliukų tinka nesūrūs lašiniai, kruopos, riešutai, saulėgrąžos. Visų grupių vaikai į akciją  atsinešė  lesyklėlių ir maisto, o „Naminukų“ gr.   vaikai parodė,  kaip galima padaryti  „Paukštelių picas“. Kad gerieji paukštelių draugai nesušaltų, šarkos pakvietė pajudėti pagal  labai žiemišką dainą „Du maži balti pingvinai“. Visų Lietuvoje žiemojančių paukštelių vardu šarkos įteikė vaikams laiškučius, kuriuose paprašė nepamiršti nuolatos į lesyklas paberti mėgstamo lesalo,  kol žiema ir visi vabaliukai saldžiai miega. O tada visi išsiskirstė į savo aikšteles kabinti lesyklėlių.


2023 © Šiaulių l-d „Ąžuoliukas“